Future Sound DJ Academy bünyesinde devam eden eğitimlerimizin yanı sıra aranjman, reklam müzikleri, jingle ve mekan müzik yayın akışı profesyonel ekibimizle sunduğumuz hizmetlerdendir.

Eğitimlerimiz ise ‘Elektronik Müzik Prodüksiyonu‘ ve DJ’lik eğitimleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Öğrencilerimize maksimum zaman ayırmak adına DJ’lik kurslarımız en fazla 3, prodüksiyon kurslarımız ise en fazla 2 kişi olacak şekilde gruplarımız düzenlenmiştir.

DJ Eğitimi

Ağırlıklı olarak pratiğe dayalı bir eğitimdir. Gerekli teorik eğitimin ardından son teknoloji DJ set up’larımız üzerinde dersler işlenir. Basic ve Pro olmak üzere iki kurdan oluşuyor. Basic kur haftada 4 saat üzerinden toplam 16 saat ve ortalama 1 ay süren bir eğitimdir. Pro kur ise yine haftada 4 saat üzerinden toplam 32 saat ve ortalama 2 ay süren bir eğitimdir. Özellikle sektörde profesyonel olarak ilerlemek isteyenlere 2 aylık eğitim tavsiye edilir ama kişinin yatkınlığına ve gelişimine göre değişiklik göstererek 1 aylık eğitimde yeterli olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri kimlerden ders aldığınızdır! Özellikle son yıllarda maalesef yeterli bir kariyere ve tecrübeye sahip olmayan yada aktif olarak DJ’lik yapmayan, günümüz gece hayatına hakim olmayan kişiler DJ’lik dersi verdiğini iddia etmektedir. Bu yüzden öğrencilerimize Power Group, Metro FM ve Pal Station gibi sektörün en önemli markalarında çalışan, Türkiye’yi yurtdışında da temsil eden DJ’lerle çalışma imkanı sunuyoruz.

Elektronik Müzik Prodüksiyonu Eğitimi

Günümüzde bir çok farklı tarzı barındıran elektronik dans müzik dünyasının en popüler ve işlevsel 2 programı Ableton Live veya FL Studio programları üzerinden eğitimlerimiz devam etmektedir. Haftada 4 saat üzerinden toplam 32 saat ve 2 ay süren bir eğitimdir. Öğrencilerimizle birlikte proje ortaya çıkarılarak farklı adımlar üzerinde neler yapılması gerektiği anlatılır. DJ’lik derslerimizdeki gibi aynı hassasiyetle bugüne kadar birçok şarkıya imza atmış, yaptığı prodüksiyonlarla Dünya dans listelerine girmeyi başarmış eğitmenlerimiz eşliğinde derslerimizi sürdürüyoruz.